2026.06.25. 12:40 vg.hu
A gazdasági és energetikai miniszer szerint új szakaszába lépett a magyar villamosenergia-hálózat fejlesztése: megnyílt az a másfél milliárd eurós európai uniós finanszírozású pályázat, amely a hálózat korszerűsítését és bővítését szolgálja. Kapitány István elmondta, hogy a program révén csaknem ötezer megawattnyi új, döntően megújuló energiatermelő kapacitás csatlakozhat a rendszerhez, valamint okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik.
Folyatatás az eredeti oldalon »