Neves magyar közgazdászok fordultak nyílt levélben Kapitány Istvánhoz, hogy a gazdasági és energetikai miniszter "a társadalmi és szakmai párbeszéd reményében" vezesse ki a védett üzemanyagárakat.
A bankokra az előző kormányzat idején Nagy Márton akkor miniszter nyomást gyakorolt, hogy az év elején még ne emeljenek árat, ezért a bankok elhalasztották a drágítást - most viszont sorra jelentik be a banki költségek emelését, a többségük júliustól ...